Foreningen Industriel Retsbeskyttelse – AIPPI.dk

Bestyrelsen

Formand

Nicolai Lindgreen, Partner, Advokat (H), Kromann Reumert, nl@kromannreumert.com, T 3877 4370

Næstformand

Sture Rygaard, Partner, Advokat (H), Plesner Advokatfirma, sry@plesner.com, T 3694 1118

Kasserer

Ulla Klinge, Partner, European Patent Attorney, Inspicos P/S, uk@inspicos.com, T 4516 6168

Sekretær

Casper Struve, Partner, European Patent Attorney, Zacco Denmark A/S, casper.struve@zacco.com, T 3948 8232

Øvrige bestyrelsesmedlemmer

Anders Valentin, Partner, Advokat (H), Bugge Valentin, ava@buggevalentin.com, T 3333 1111

Timo Minssen, Professor, Københavns Universitet, timo.minssen@jur.ku.dk, T +46 708 607 517

Jens Schovsbo, Professor, dr.jur., Københavns Universitet, jens.schovsbo@jur.ku.dk, T 3532 3124

Nicolaj Bording, Partner, Advokat (L), Kromann Reumert, nbo@kromannreumert.com, T 6163 5438

Mikkel Vittrup, Partner, Advokat (H), Plesner Advokatfirma, mvi@plesner.com, T 2999 3074

Klaus Ewald Madsen, Partner, Advokat (H), Bech Bruun, kem@bechbruun.com, T 2526 3484

Mikkel Roed Trier, Partner, European Patent Attorney, AWA Danmark A/S, mikkel.roed.trier@awa.com, T 2120 1283. [Valgt af ADIPA]

Peter Hertling., partner, European Patent Attorney, Inspicos P/S, peh@inspicos.com, T 4516 6174 [Valgt af ADIPA]

Malene Dall Sørensen, Dansk Industri, mads@di.dk, T 3377 3503. [Valgt af Dansk Industri]

N N,  [Valgt af Dansk Industri]

Preben Kjær Kristensen, Head of IP, Ørsted Wind Power A/S, preben@kjaerkristensen.dk, T 2092 0431. [Valgt af DIP]

FIR – Foreningen Industriel Retsbeskyttelse


℅ Kromann Reumert

Sundkrogsgade 5

DK 2100 København Ø
aippi@aippi.dk
CVR 3332 8001
Back to Top