Foreningen Industriel Retsbeskyttelse – AIPPI.dk

Bestyrelsen

Formand

Nicolai Lindgreen, Partner, Advokat (H), Kromann Reumert, nl@kromannreumert.com, T 3877 4370

Næstformand

Sture Rygaard, Partner, Advokat (H), Plesner Advokatfirma, sry@plesner.com, T 3694 1118

Kasserer

Ulla Klinge, Partner, European Patent Attorney, Inspicos A/S, uk@inspicos.com, T 4516 6168

Sekretær

Christian Kragelund, Partner, Advokat, Horten Advokatpartnerselskab, ckr@horten.dk, T 3334 4347

Øvrige bestyrelsesmedlemmer

Casper Struve, Partner, European Patent Attorney, Zacco Denmark A/S, casper.struve@zacco.com, T 3948 8232

Timo Minssen, Professor, Københavns Universitet, timo.minssen@jur.ku.dk, T +46 708 607 517

Jens Schovsbo, Professor, dr.jur., Københavns Universitet, jens.schovsbo@jur.ku.dk, T 3532 3124

Nicolaj Bording, Partner, Advokat (L), Kromann Reumert, nbo@kromannreumert.com, T 6163 5438

Mikkel Vittrup, Partner, Advokat (H), Plesner Advokatfirma, mvi@plesner.com, T 2999 3074

Klaus Ewald Madsen, Partner, Advokat (H), Bech Bruun, kem@bechbruun.com, T 2526 3484

Mikkel Roed Trier, Partner, European Patent Attorney, AWA Danmark A/S, mikkel.roed.trier@awa.com, T 2120 1283. [Valgt af ADIPA]

Ellen Breddam, Head of Trademarks, European Trademark and Design Attorney, Lawyer, Plougmann Vingtoft A/S, elb@pv.eu, T 4185 1667. [Valgt af ADIPA]

Lars Holm Nielsen, Chefkonsulent, Dansk Industri, lhni@di.dk, T 3377 3562. [Valgt af Dansk Industri]

Preben Kjær Kristensen, Head of IP, Ørsted Wind Power A/S, preben@kjaerkristensen.dk, T 2092 0431. [Valgt af DIP]

Thomas Kirkbak, Senior Legal Counsel, 3Shape A/S, thomas.kirkbak@3shape.com, T  5377 5324

Christina Bildsøe Møller, Senior Risk and Trademark Manager, ROCKWOOL International A/S, christina.bildsoe.moller@rockwool.com,
T  4655 8495

 

FIR – Foreningen Industriel Retsbeskyttelse
℅ Kromann Reumert
Sundkrogsgade 5
DK 2100 København Ø
aippi@aippi.dk
CVR 3332 8001

Back to Top